Petersburg i Moskwa - dwie rosyjskie stolice

Program wycieczki grupowej do Petersburga i Moskwy 2020

1 dzień
- Przylot do Petersburga, spotkanie z Przewodnikiem w terminalu lotniska, podstawienie transportu
- Wycieczka objazdowa po historcznym centrum miasta - Objazdowa wycieczka po centrum miasta z polskojęzycznym przewodnikiem trwa ok. 3 godziny i pozwala lepiej zorientować się w miejskiej przestrzeni. Wycieczka obejmuje najważniejsze historyczne zabytki centrum miasta: Newski Prospekt, „Strzałka” Wasiliewskiej Wyspy, Gmach Dwunastu Kolegiów, plac Dekabrystów, pomnik Piotra I („Miedziany Jeździec”), sobór św. Izaaka, plac Pałacowy, Pałac Zimowy, Marsowe Pole, Michajłowski Zamek, Smolny Sobór, krążownik Aurora i inne. Po drodze przewidziane postoje na zdjęcia.
- Transfer do hotelu, zakwaterowanie w hotelu 3* (2-osobowe pokoje z węzłem sanitarnym).
- Kolacja w hotelu, czas wolny

 


2 dzień

- Śniadanie w hotelu (szwedzki stół)
- Spotkanie z Przewodnikiem w hallu hotelu, podstawienie autobusu, wyjazd na wycieczkę
- Zwiedzanie Twierdzy Piotropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła i więzieniem Trubeckiego Bastionu - Twierdza Piotropawłowska to najważniejsze miejsce na historycznej mapie Petersburga. Założenie miasta na Newie datuje się od rozpoczęcia budowy twierdzy w 1703 r. Jej zadaniem była obrona ujścia Newy i zdobytych w trakcie Wojny Północnej ziem. W obrębie murów twierdzy Piotropawłowskiej mieści się kilka muzeów i szczególnie interesujących zabytków architektury: sobór św. Piotra i Pawła z charakterystyczną, złotą iglicą (miejsce pochówku dworu Romanowych i pomnik sławy rosyjskiego oręża), czy Trubecki Bastion, który od czasu panowania Aleksandra II był głównym aresztem śledczym carskiej Rosji. Prawosławny sobór pw. śś. Piotra i Pawła na terenie Twierdzy Piotropawłowskiej, jest jednocześnie grobowcem rosyjskich imperatorów i pomnikiem architektury piotrowskiego baroku. Mierząca 122,5 m. wysokości dzwonnica Piotropawłowskiego soboru zwieńczona złotą szpilą z postacią anioła w locie jest jednym z symboli miasta.
- Zwiedzanie głównego kompleksu Ermitażu z Pałacem Zimowym - Przygotujcie się na spotkanie z wielką sztuką, zgromadzoną w Ermitażu – jednym z najsławniejszych muzeów świata! Muzealne zbiory odzwierciedlają głównie rozwój sztuki zachodniej Europy od najdawniejszych wieków, choć nie brakuje w nim i zbiorów azjatyckich i znalezisk archeologicznych. Ermitaż może się poszczycić kolekcją ponad 3 milionów dzieł sztuki i „pomników” światowej kultury, w tym jedną z największych na świecie kolekcji włoskiego renesansu. Są tu dzieła Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Rafaela, Tycjana, bogate kolekcje flamandzkie i niderlandzkie (Rembrandt, Rubens), francuskie, hiszpańskie i nie tylko. Muzeum powstało z inicjatywy carycy Katarzyny II w 1764 r., a od 1922 r. wszystkie gmachy kompleksu połączono w jedno z największych na świecie muzeów sztuki. Do kompleksu gmachów Ermitażu należą: Pałac Zimowy, Mały, Stary i Nowy Ermitaż oraz Ermitażowy Teatr. Centralnym punktem jest Pałac Zimowy – samo serce dawnego rosyjskiego imperium, miejsce urzędowania i zimowa rezydencja kilku pokoleń rosyjskich carów i ich rodzin. To również scena dramatycznych wydarzeń rewolucji październikowej - to tu zostali aresztowani ministrowie Rządu Tymczasowego.
- Rejs statkiem wycieczkowym po rzekach i kanałach - Po długich wędrówkach korytarzami Ermitażu czas na odpoczynek na falach petersburskich rzek i kanałów! Wycieczka po rzekach i kanałach to niezwykła możliwość, aby poznać miasto od strony wody, zrelaksować się i wysłuchać opowieści przewodnika. Petersburg zajmuje pierwsze miejsce w ilości rzek i kanałów w Rosji, szczyci się również jedną z największych ilości mostów na świecie. Wiele mostów Sankt-Petersburga to nie tylko jego symbole, ale i ważne pomniki architektury upiększające miasto. Biorąc udział w wodnej wycieczce, przekonacie się sami o prawdziwości tych słów.
- Obiadokolacja w restauracji
- Powrót do hotelu, czas wolny
3 dzień
- Śniadanie w hotelu (szwedzki stół)
- Spotkanie z Przewodnikiem w hallu hotelu, podstawienie autobusu, wyjazd na wycieczkę do miejscowości Puszkin (Carskie Sioło)
- Zwiedzanie Ekaterińskiego Pałacu z Bursztynową Komnatą - Carskosielski zespół pałacowo-parkowy jest wspaniałym pomnikiem światowej architektury i parkowo-ogrodowej sztuki XVIII-XX w. Najjaśniejsze gwiazdy wśród architektów, rzeźbiarzy i malarzy, pracowały tu nad wcieleniem w życie idei swoich koronowanych mocodawców. Na terytorium parków rozmieszczono ponad sto pomników architektury – to pałace i intymne pawilony, mosty i marmurowe statuy, nadające romantycznej atmosfery parkowym zakątkom. Ekateriński Pałac to centralny punkt całego kompleksu. Pałac dosłownie poraża swoim przepychem -  utalentowany architekt Bartolomeo Rastrelli uważał go za swoje największe dzieło. Zachwycą Was sala balowa, „Złota Amfilada”, reprezentacyjne pokoje, a wśród nich sławna na całym świecie „Bursztynowa Komnata”. Zrabowana i zaginiona w czasie II WŚ, pieczołowicie odtwarzana przez kolejne kilkadziesiąt lat, dziś znów zachwyca kolejne pokolenia.
- Spacer po pałacowym ogrodzie
- Wyjazd do miejscowości Peterhof
- Zwiedzanie Dolnego Parku Peterhofu z kompleksem fontann - Parkowo-pałacowy zespół Peterhofu założony przez Piotra I był reprezentacyjną carską rezydencją nad brzegiem morza. Wzorowany na francuskim Wersalu „Dwór Piotra” to zarówno misterna architektoniczna ozdoba, jak i pomnik sławy, symbolizujący zdobycie przez Imperium Rosyjskie dostępu do Bałtyku. Kompleks Peterhofu znany jest przede wszystkim jako „Królestwo fontann” - przekonacie się o tym sami podczas wycieczki po Dolnym Parku.
- Czas na samodzielny spacer po parku
- Obiadokolacja w restauracji
- Powrót do hotelu, czas wolny
4 dzień

- Śniadanie w hotelu (szwedzki stół)
- Spotkanie z Przewodnikiem w hallu hotelu, podstawienie autobusu, transfer na dworzec kolejowy
- Wyjazd do Moskwy pociągiem ekspresowym „Sapsan”
- Przybycie do Moskwy, spotkanie z przewodnikiem na dworcu kolejowym.
- Obiad w restauracji
-
Wycieczka objazdowa po mieściepanorama Kremla, świątynia Chrystusa Zbawiciela, Nowodziewiczy klasztor, Worobiowe Góry, MGU, poselskie miasteczko, Pokłonna Góra, Łuk Trumfalny, Kutuzowski prospekt, Most «Bagration», centrum biznesowa «Moskwa City», Nowy Arbat, pierścień bulwarów, Twerska ulica, plac Teatralny.
-
Zakwaterowanie w hotelu 3* (2-osobowe pokoje z węzłem sanitarnym).
-
Kolacja w hotelu, czas wolny.


5 dzień

- Śniadanie w hotelu (szwedzki stół)
- Spotkanie z Przewodnikiem w hallu hotelu, podstawienie autobusu, wyjazd na wycieczkę.
- Wycieczka po terytorium Kremla ze zwiedzaniem soborów - Warowny gród na lewym brzegu rzeki Moskwy, którego początki sięgają XII wieku. Centrum życia politycznego i siedziba władz państwowych. Jego czerwone mury obronne i wysokie baszty to jeden z symboli nie tylko Moskwy, ale i całej Rosji.
- Zwiedzanie Zbrojowni („Orużejnaja Pałata”) - Muzeum-skarbnica, będący częścią kompleksu Wielkiego Pałacu Kremlowskiego. Od 1806 r. skarbiec funkcjonuje jako muzeum, dostępne początkowo tylko dla arystokracji, a od 1918 roku — dla wszystkich. Podstawę muzealnych zbiorów stanowiły drogocenne przedmioty przechowywane od wieków w carskim skarbcu. Wykonane w kremlowskich pracowniach uzbrojenie, odzież i biżuteria, przedmioty kultowe, a także dary od ambasadorów innych państw.
- Zwiedzanie placu Czerwonego, Aleksandrowskiego Sadu i placu Maneżowego - Od kilkuset lat jedno z większych moskiewskich targowisk. W epoce ZSRR plac Czerwony był najbardziej reprezentacyjnym ośrodkiem życia publicznego i politycznego. Odbywały się tu masowe manifestacje i parady. Miejsce w pewnym sensie zachowało swój charakter, do dziś odbywają się tu imprezy masowe i parady wojskowe, w tym najważniejsza - parada w Dzień Zwycięstwa. Przy placu Czerwonym znajduje się Kreml, sobór Wasyla Błogosławionego i mauzoleum, w którym złożono zabalsamowane ciało Włodzimierza Iljicza Lenina.
- Zwiedzanie Galerii Tretiakowskiej - Jedną z największych na świecie kolekcji sztuki rosyjskiej, Moskwa zawdzięcza Pawłowi Tretiakowskiemu – bogatemu kupcowi i namiętnemu kolekcjonerowi dzieł sztuki. Tretiakow otworzył galerię w 1867 r., a w 1892 została ona przekazana miastu na własność. Ekspozycja liczy ponad 180 000 eksponatów i obejmuje rosyjskie malarstwo, rzeźbę i wyroby z metali szlachetnych z XI do XX wieku.
- Powrót do hotelu.
- Kolacja w hotelu, czas wolny.


6 dzień

- Śniadanie w hotelu (szwedzki stół)
- Spotkanie z Przewodnikiem w hallu hotelu, podstawienie autobusu, wyjazd na wycieczkę
- Zwiedzanie Memorialnego Muzeum Kosmonautyki - Muzeum zostało otwarte w 1981 roku — w 20-tą rocznicę lotu w kosmos Jurija Gagarina. Zbiory muzeum to prawie 100 tysięcy eksponatów! Wśród nich znajdują się przykłady kosmicznej techniki, osobiste przedmioty kosmonautów i konstruktorów, archiwalne dokumenty i radzieckie pamiątki poświęcone tematyce kosmicznych lotów – numizmaty, znaczki pocztowe, plakaty i sztuka użytkowa.
- Spacer po terytorium targów VDNH - Ten wystawienniczy kompleks to prawdziwa ikona radzieckiej epoki. Teren WDNH zapełniają zabytki architektoniczne jej kilku dziesięcioleci, wzór różnych architektonicznych kierunków tego czasu. Do najbardziej znanych zabytków kompleksu zaliczają się pomnik „Robotnik i Kołchoźnica” autorstwa Wiery Muchinej, fontanna "Przyjaźń Narodów ZSRR", "Kamienny kwiat" i liczne pawilony wystawiennicze.
- Zwiedzanie Klasztoru Nowodziewiczego i Nowodziewcizego cmentarza
- Spacer po Starym Arbacie
- Powrót do hotelu.
- Kolacja w hotelu, czas wolny.


7 dzień

- Śniadanie w hotelu (szwedzki stół)
- Zwolnienie pokojów, spotkanie z Przewodnikiem w hallu hotelu, podstawienie autobusu.
- Transfer na lotnisko z Przewodnikiem.

Cena programu na 1 osobę przy grupie o liczebności:
20 os. + 1 Pilot bezpłatnie - 49 400 rub/os.
40 os. + 1 Pilot bezpłatnie - 45 700 rub/os.
Uwaga: cena bez prowizji dla Partnera, prosimy dodać samodzielnie


W cenę wchodzi:
w Petersburgu: zakwaterowanie w hotelu 3*, wyżywienie (3 śniadania, 2 obiady, 1 kolacja), Transport autobusowy, obsługa polskojęzycznego Przewodnika na wycieczki wchodzące w program, bilety wstępu do muzeów/zabytków/atrakcji wchodzących w skład programu, zestawy słuchawkowe tour-guide, bilet na pociąg Sapsan Petersburg-Moskwa
W Moskwie: zakwaterowanie w hotelu 3*, wyżywienie (3 śniadania, 1 obiad, 3 kolacje), Transport autobusowy, obsługa polskojęzycznego Przewodnika na wycieczki wchodzące w program, bilety wstępu do muzeów/zabytków/atrakcji wchodzących w skład programu, zestawy słuchawkowe tour-guide.

 

Facebook Twitter Google+ Pinterest
×

Log in