Puszkin (Ekateriński Pałac)

Carskosielski zespół pałacowo-parkowy jest wspaniałym pomnikiem światowej architektury i parkowo-ogrodowej sztuki XVIII-XX w. Najjaśniejsze gwiazdy wśród architektów, rzeźbiarzy i malarzy, pracowały tu nad wcieleniem w życie idei swoich koronowanych mocodawców. W Carskim Siole zgromadzono najlepsze przykłady architektury baroku i klasycyzmu.

Na terytorium parków o powierzchni ponad 300 hektarów, rozmieszczono ponad sto pomników architektury – to wielkie pałace i intymne pawilony, mosty i marmurowe statuy, a także egzotyczne budowle w stylu architektury gotyckiej, tureckiej i chińskiej, nadające romantycznej atmosfery parkowym zakątkom.

Ekateriński Pałac to centralny punkt całego kompleksu. Pałac dosłownie poraża swoim przepychem i wspaniałością. Główną fasadę o długości ponad 300 metrów wzniesiono w latach 1752-1756 według projektu Bartolomeo Rastrelli. Utalentowany architekt uważał pałac za swoje największe dzieło. Gmach w stylu barokowym zachwycał swoim ogromem, przestrzenną dynamiką i zdobieniami. Porażą Was sala balowa, „Złota Amfilada”, reprezentacyjne pokoje, a wśród nich sławna na całym świecie „Bursztynowa Komnata”. Zrabowana i zaginiona w czasie II WŚ, pieczołowicie odtwarzana przez kolejne kilkadziesiąt lat, dziś znów zachwyca kolejne pokolenia.

Oblicz koszt wycieczki:Cena za osobę:

W cenę wchodzi:

     

● Obsługa polskojęzycznego przewodnika

● Transport samochodowy w dwie strony

● Bilety wstępu do Ekaterińskiego Pałacu

 

Facebook Twitter Google+ Pinterest
×

Log in