Ermitaż + rejs po rzekach i kanałach

Przygotujcie się na spotkanie z wielką sztuką, zgromadzoną w Ermitażu – jednym z najsławniejszych muzeów świata!

Muzealne zbiory odzwierciedlają głównie rozwój sztuki zachodniej Europy od najdawniejszych wieków, choć nie brakuje w nim i zbiorów azjatyckich i znalezisk archeologicznych. Ermitaż może się poszczycić kolekcją ponad 3 milionów dzieł sztuki i „pomników” światowej kultury, w tym jedną z największych na świecie kolekcji włoskiego renesansu. Są tu dzieła Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Rafaela, Tycjana, bogate kolekcje flamandzkie i niderlandzkie (Rembrandt, Rubens), francuskie, hiszpańskie i nie tylko. Muzeum powstało z inicjatywy carycy Katarzyny II w 1764 r., a od 1922 r. wszystkie gmachy kompleksu połączono w jedno z największych na świecie muzeów sztuki.

Do kompleksu gmachów Ermitażu należą: Pałac Zimowy, Mały, Stary i Nowy Ermitaż oraz Ermitażowy Teatr. Centralnym punktem jest Pałac Zimowy – samo serce dawnego rosyjskiego imperium, miejsce urzędowania i zimowa rezydencja kilku pokoleń rosyjskich carów i ich rodzin. To również scena dramatycznych wydarzeń rewolucji październikowej - to tu zostali aresztowani ministrowie Rządu Tymczasowego.

Po długich wędrówkach korytarzami Ermitażu czas na odpoczynek na falach petersburskich rzek i kanałów! Wycieczka po rzekach i kanałach to niezwykła możliwość, aby poznać miasto od strony wody, zrelaksować się i wysłuchać opowieści przewodnika. Petersburg zajmuje pierwsze miejsce w ilości rzek i kanałów w Rosji, szczyci się również jedną z największych ilości mostów na świecie. Wiele mostów Sankt-Petersburga to nie tylko jego symbole, ale i ważne pomniki architektury upiększające miasto. Biorąc udział w wodnej wycieczce, przekonacie się sami o prawdziwości tych słów.

Oblicz koszt wycieczki:Cena za osobę:

W cenę wchodzi:

     

● Obsługa polskojęzycznego przewodnika

● Bilety wstępu do Ermitażu

● Bilety na statek wycieczkowy (w składzie grupy)

KOMENTARZ:

Przewodnik z grupą na statku w charakterze tłumacza

 

Facebook Twitter Google+ Pinterest
×

Log in