Wycieczka objazdowa + Spas na Krwi lub sobór św. Izaaka

Objazdowa wycieczka po centrum miasta z polskojęzycznym przewodnikiem trwa ok. 3 godziny i pozwala lepiej zorientować się w miejskiej przestrzeni. Wycieczka obejmuje najważniejsze historyczne zabytki centrum miasta: Newski Prospekt, „Strzałka” Wasiliewskiej Wyspy, Gmach Dwunastu Kolegiów, plac Dekabrystów, pomnik Piotra I („Miedziany Jeździec”), sobór św. Izaaka, plac Pałacowy, Pałac Zimowy, Marsowe Pole, Michajłowski Zamek, Smolny Sobór, krążownik Aurora i inne.

Po zakończeniu wycieczki w samym sercu historycznego centrum miasta udamy się do soboru Zmartwychwstania Pańskiego (Spasa na Krwi). Sobór wzniesiono w latach 1883-1907 w miejscu, gdzie 1 marca 1881 r. w wyniku zamachu został śmiertelnie ranny car Aleksander II. Jest to swego rodzaju pomnik ku pamięci cara, jego ściany zdobią kamienne tablice, na których opisano najważniejsze, liberalne reformy Aleksandra II. Sama świątynia jest uosobieniem dopiotrowskiej architektury cerkiewnej, charakterystycznej dla moskiewskiej Rusi wzniesionej na brzegach Newy. Sobór Zmartwychwstania Pańskiego w „czysto ruskim stylu” zbudowano według projektu Alfreda Parlanda, który wzorował się na XVII-wiecznych świątyniach Moskwy i Jarosławia. Sobór jest największym pomnikiem sztuki rosyjskiej mozaiki. Kompozycje powstawały w pracowni Aleksandra i Władymira Frołowych, którzy odtwarzali z mozaiki oryginalne obrazy Wiktora Wasniecowa, Nikołaja Bruni i innych. We wnętrzu świątyni mozaika w całości pokrywa ściany, kolumny i sklepienia!

W drugim wariancie, po zakończeniu wycieczki w centrum miasta udamy się do soboru św. Izaaka. To druga co do wielkości prawosławna świątynia Rosji, jej kolumnada stanowi jeden z najlepszych punktów widokowych na centrum Petersburga. Mierzący ponad sto metrów wysokości kolos powstawał ponad 40 lat i był dziełem życia francuskiego architekta Augusta Montferranda. Na temat świątyni krąży wiele opowieści i miejskich legend - najciekawsze z nich dotyczą śmierci jej architekta tuż po zakończeniu wieloletniej budowy.

 

Oblicz koszt wycieczki:Cena za osobę:

W cenę wchodzi:                                          

  • Transport samochodowy (minivan/mikrobus) na 3 godz. (do jednego z soborów)
  • Obsługa polskojęzycznego przewodnika
  • Bilety wstępu do soboru św. Izaaka albo Spasa na Krwi
Facebook Twitter Google+ Pinterest
×

Log in