Peterhof (Dolny Park) + Puszkin (Ekateriński Pałac)

Parkowo-pałacowy zespół Peterhofu założony przez Piotra I był reprezentacyjną carską rezydencją nad brzegiem morza. Wzorowany na francuskim Wersalu „Dwór Piotra” to zarówno misterna architektoniczna ozdoba, jak i pomnik sławy, symbolizujący zdobycie przez Imperium Rosyjskie dostępu do Bałtyku. Kompleks Peterhofu znany jest przede wszystkim jako „Królestwo fontann” - przekonacie się o tym sami podczas wycieczki po Dolnym Parku.

Po spacerze w Dolnym Parku jedziemy do Carskiego Sioła. Carskosielski zespół pałacowo-parkowy jest wspaniałym pomnikiem światowej architektury i parkowo-ogrodowej sztuki XVIII-XX w. Najjaśniejsze gwiazdy wśród architektów, rzeźbiarzy i malarzy, pracowały tu nad wcieleniem w życie idei swoich koronowanych mocodawców. Na terytorium parków rozmieszczono ponad sto pomników architektury – to pałace i intymne pawilony, mosty i marmurowe statuy, nadające romantycznej atmosfery parkowym zakątkom.

Ekateriński Pałac to centralny punkt całego kompleksu. Pałac dosłownie poraża swoim przepychem -  utalentowany architekt Bartolomeo Rastrelli uważał go za swoje największe dzieło. Zachwycą Was sala balowa, „Złota Amfilada”, reprezentacyjne pokoje, a wśród nich sławna na całym świecie „Bursztynowa Komnata”. Zrabowana i zaginiona w czasie II WŚ, pieczołowicie odtwarzana przez kolejne kilkadziesiąt lat, dziś znów zachwyca kolejne pokolenia.

Oblicz koszt wycieczki:Cena za osobę:

Jeżeli jeden z transferów na trasie Petersburg-Peterhof wypełniamy wodolotem, a pozostałe samochodem, doliczamy do ceny 750 rubli od osoby

 

 

W cenę wchodzi:

     

● Obsługa polskojęzycznego przewodnika

● Transfery na trasie (Petersburg-Peterhof-Puszkin-Petersburg)

● Bilety wstępu do Dolnego Parku w Peterhofie i do Ekaterińskiego Pałacu w Puszkinie

 

Facebook Twitter Google+ Pinterest
×

Log in