Pałac Jusupowych

Spowinowacony z carską rodziną ród Jusupowów był jednym z najbogatszych w Rosji. Rodzina posiadała w całym imperium ponad 50 rezydencji i pałaców, jednak  najsławniejszym z nich jest bez wątpienia pałac na nabrzeżu rzeki Mojki w Petersburgu. Pałac zbudowany w drugiej połowie XVIII w. dla hrabiego Szuwałowa należał do rodu od 1830 r. Od tego czasu, do rewolucji październikowej wspaniałą posiadłością władało pięć pokoleń Jusupowych.

Rodzina zawsze stała w centrum życia wyższych sfer stolicy. W rezydencji na nabrzeżu Mojki często urządzano bale i maskarady, dużym zainteresowanie cieszyła się wśród gości wspaniała sala teatralna na 180 widzów - miniaturowa, ale zachowująca wszystkie kanony europejskiego stylu budowy teatrów. Wystawiano w niej sztuki i organizowano koncerty, tutaj np. po raz pierwszy zagrano jedną z najsławniejszych oper z muzyką Glinki „Życie za cara”, występowali tu Liszt, Chopin, czytali swoje poezje Blok i Majakowski.

To właśnie tutaj spiskowcy z Feliksem Jusupowym na czele dokonali zamachu na życie Rasputina. Wspaniała rezydencja Jusupowów  stała się sceną jednego z najbardziej tajemniczych wydarzeń w historii Rosji.

Oblicz koszt wycieczki:Cena za osobę:
 

W cenę wchodzi:

     

● Obsługa polskojęzycznego przewodnika.

● Bilety wstępu do pałacu

UWAGA:

● Cena aktualna przy zamówieniu dwóch i więcej wycieczek jednego dnia

 

Facebook Twitter Google+ Pinterest
×

Log in