Puszkin (Ekateriński Pałac) + Pawłowsk

Carskosielski zespół pałacowo-parkowy jest wspaniałym pomnikiem światowej architektury i parkowo-ogrodowej sztuki XVIII-XX w. Najjaśniejsze gwiazdy wśród architektów, rzeźbiarzy i malarzy, pracowały tu nad wcieleniem w życie idei swoich koronowanych mocodawców. W Carskim Siole zgromadzono najlepsze przykłady architektury baroku i klasycyzmu.

Na terytorium parków o powierzchni ponad 300 hektarów, rozmieszczono ponad sto pomników architektury – to wielkie pałace i intymne pawilony, mosty i marmurowe statuy, a także egzotyczne budowle w stylu architektury gotyckiej, tureckiej i chińskiej, nadające romantycznej atmosfery parkowym zakątkom.

Ekateriński Pałac to centralny punkt całego kompleksu. Pałac dosłownie poraża swoim przepychem i wspaniałością. Główną fasadę o długości ponad 300 metrów wzniesiono w latach 1752-1756 według projektu Bartolomeo Rastrelli. Utalentowany architekt uważał pałac za swoje największe dzieło. Gmach w stylu barokowym zachwycał swoim ogromem, przestrzenną dynamiką i zdobieniami. Porażą Was sala balowa, „Złota Amfilada”, reprezentacyjne pokoje, a wśród nich sławna na całym świecie „Bursztynowa Komnata”. Zrabowana i zaginiona w czasie II WŚ, pieczołowicie odtwarzana przez kolejne kilkadziesiąt lat, dziś znów zachwyca kolejne pokolenia.

Po obejrzeniu Ekaterińsiego Pałacu wyruszamy do Pawłowska - położonego trzy kilometry od Carskiego Sioła na carskich terenach łowieckich. Wspaniały Pawłowski Pałac końca XVIII i początku XIX w. był letnią rezydencją imperatora Pawła I i jego rodziny. Spacerując po salach i alejkach pawłowskiego kompleksu, poczujecie szczery zachwyt nad wyrafinowanym gustem i nieskończoną fantazją mistrzów, którzy przelali cały swój talent na otaczający Was krajobraz i architekturę. Wśród tych, którzy wnieśli swój wkład w wykończenie pałacu, byli tacy wspaniali architekci, jak Cameron, Brenna, Quarenghi, Woronichin i Rossi, znani rosyjscy rzeźbiarze – Prokofiew, Martos, Kozłowski, Gordiejew, Demut-Malinowski, utalentowani malarze – Scotti, Martynow, Mettenleiter, a także Pietro Gonzaga - niedościgniony mistrz krajobrazu i geniusz parkowo-ogrodowej sztuki.

Malowniczy pawłowski park w dolinie rzeki Słowianki jest pomnikiem architektury klasycyzmu końca XVIII – początku XIX w. Na powierzchni ok. 600 hektarów zebrano kolekcje rosyjskiej, zachodnioeuropejskiej i antycznej sztuki. Park ozdabiają liczne pawilony i mostki na rzece Słowiance. Różniące się formą i materiałem, nadają niepowtarzalnego charakteru każdemu zakątkowi parku.

Oblicz koszt wycieczki:Cena za osobę:

W cenę wchodzi:

     

● Obsługa polskojęzycznego przewodnika

● Transport samochodowy na cały program

● Bilety wstępu do Ekaterińskiego i Pawłowskiego Pałacu

 

Facebook Twitter Google+ Pinterest
×

Log in