Ermitaż + Peterhof (Dolny Park) - wodolotem Meteor

Przygotujcie się na spotkanie z wielką sztuką, zgromadzoną w Ermitażu – jednym z najsławniejszych muzeów świata!

Muzealne zbiory odzwierciedlają głównie rozwój sztuki zachodniej Europy od najdawniejszych wieków, choć nie brakuje w nim i zbiorów azjatyckich i znalezisk archeologicznych. Ermitaż może się poszczycić kolekcją ponad 3 milionów dzieł sztuki i „pomników” światowej kultury, w tym jedną z największych na świecie kolekcji włoskiego renesansu. Są tu dzieła Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Rafaela, Tycjana, bogate kolekcje flamandzkie i niderlandzkie (Rembrandt, Rubens), francuskie, hiszpańskie i nie tylko. Muzeum powstało z inicjatywy carycy Katarzyny II w 1764 r., a od 1922 r. wszystkie gmachy kompleksu połączono w jedno z największych na świecie muzeów sztuki.

Do kompleksu gmachów Ermitażu należą: Pałac Zimowy, Mały, Stary i Nowy Ermitaż oraz Ermitażowy Teatr. Centralnym punktem jest Pałac Zimowy – samo serce dawnego rosyjskiego imperium, miejsce urzędowania i zimowa rezydencja kilku pokoleń rosyjskich carów i ich rodzin. To również scena dramatycznych wydarzeń rewolucji październikowej - to tu zostali aresztowani ministrowie Rządu Tymczasowego.

Po długich wędrówkach korytarzami Ermitażu czas na wycieczkę za miasto! Wprost z pod Ermitażu popłyniemy wodolotem po falach Newy i Zatoki Fińskiej do Peterhofu.

Parkowo-pałacowy zespół Peterhofu założony przez Piotra I był reprezentacyjną carską rezydencją nad brzegiem morza. Wzorowany na francuskim Wersalu „Dwór Piotra” to zarówno misterna architektoniczna ozdoba, jak i pomnik sławy, symbolizujący zdobycie przez Imperium Rosyjskie dostępu do Bałtyku. Nad całym kompleksem góruje barokowy Wielki Pałac zbudowany zgodnie z sugestiami carycy Elżbiety (córki Piotra I) jako jej reprezentacyjna rezydencja. Kompleks Peterhofu znany jest przede wszystkim znany jako „Królestwo fontann”.

Po zakończeniu spaceru po Dolnym Parku wracamy wodolotem do centrum miasta.

Oblicz koszt wycieczki:Cena za osobę:

 

W cenę wchodzi:

     

● Obsługa polskojęzycznego przewodnika – 7 godz.

● Bilety wstępu do Ermitażu i Dolnego Parku

● Bilety na wodolot w dwie strony

Komentarz:
Przewidziany czas na obiad w Peterhofie, ok. godziny

 

 

 

Facebook Twitter Google+ Pinterest
×

Log in