Fale Bałtyku

Program wycieczki do Petersburga dla małych grup turystycznych (od 5 do 9 osób) oraz indywidualnych turystów (od 2 do 4 osób).
(5 dni i 4 noce)


Dzień pierwszy:

- Przybycie do miasta. Spotkanie z przedstawicielem biura Lena Tour na lotnisku lub dworcu.
- Transfer do hotelu, zakwaterowanie od godz. 14.00.
- Trzygodzinna wycieczka objazdowa po historycznym centrum Petersburga z polskojęzycznym przewodnikiem. W czasie wycieczki zobaczymy najważniejsze zabytki centrum miasta: „Strzałka” Wyspy Wasiliewskiej, Gmach Dwunastu Kolegiów, plac Dekabrystów z pomnikiem cara Piotra I (sławnym "Miedzianym Jeźdźcem"), sobór św. Izaaka, Newski prospekt, Pałacowy plac, Pałac Zimowy, Marsowe Pole, Michajłowski Zamek, Smolny sobór, krążownik Aurora i inne.
- Po zakończeniu wycieczki zwiedzanie Piotrowskiej Akwatorii - makiety XVIII-wiecznego Petersburga.


Ta imponująca makieta przedstawia dawny Petersburg wraz z okolicznymi wsiami i carskimi rezydencjami. Na makiecie wyobrażono życie dworu, mieszczan, rzemieślników i chłopów. Makieta zwraca uwagę także drewnianymi modelami okrętów piotrowskiej epoki, które naprawdę pływają!
Więcej o Piotrowskiej Akwatorii przeczytacie w artykule.

- Wycieczka objazdowa kończy się w centrum miasta.  
- Czas wolny, powrót do hotelu we własnym zakresie.
(na wcześniejsze życzenie uczestników, po wycieczce objazdowej możliwe są dodatkowe wycieczki - płatne dodatkowo)Dzień drugi:

- Śniadanie w hotelowej restauracji.
- Transfer do Ermitażu.
- Zwiedzanie Ermitażu z polskojęzycznym przewodnikiem (ok. 2-3 godzin).

Ermitaż to jedno z najbardziej imponujących muzeów na świecie - Caryca Katarzyna II i jej koronowani następcy zgromadzili tu oszałamiającą kolekcję sztuki zachodniej Europy od najdawniejszych wieków. Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Rafaela, Rubens, Monet, van Gogh, Picasso... W Ermitażu będziemy podziwiać prace największych artystów w historii! Głównym gmachem całego kompleksu Ermitażu jest Pałac Zimowy – zimowa rezydencja i miejsce urzędowania kilku pokoleń rosyjskich caryc i carów. A także główna scena dla dramatycznych wydarzeń w czasie rewolucji październikowej.
Więcej o Ermitażu przeczytacie w artykule „Luwr nad Newą”.

- Czas wolny, powrót do hotelu we własnym zakresie.
(na wcześniejsze życzenie uczestników, po wycieczce objazdowej możliwe są dodatkowe wycieczki - płatne dodatkowo)Dzień trzeci:

- Śniadanie w hotelowej restauracji.
- Transfer do Pietropawłowskiej twierdzy.
- Zwiedzanie twierdzy z polskojęzycznym przewodnikiem.

Początki historii Północnej Stolicy datuje się od ukazu cara Piotra I o rozpoczęciu budowy twierdzy w 1703 roku - twierdza Pietropawłowska jest więc jednym z najważniejszych miejsc na historycznej mapie nie tylko Petersburga, ale i całej Rosji. Zadaniem twierdzy było niedopuszczenie szwedzkiej floty do ujścia Newy i na tereny zdobyte przez Piotra w trakcie Wojny Północnej. W murach twierdzy mieszczą się muzea i kilka szczególnie interesujących zabytków: przede wszystkim na uwagę zasługuje sobór św. Piotra i Pawła autorstwa Domenico Trezzini (miejsce pochówku carskiej rodziny) i więzienie Trubeckiego Bastionu (od Aleksandra II główny areszt śledczy carskiej Rosji).

Więcej o twierdzy Pietropawłowskiej przeczytacie w artykule.


(na wcześniejsze życzenie uczestników możliwość wykupienia dodatkowej wycieczki helikopterem nad historycznym centrum miasta - tylko przy dobrych warunkach pogodowych).

- Zwiedzanie muzeum na pokładzie krążownika Aurora.

Aurora to symbol i pomnik rewolucji październikowej. W czasie stu lat swojej służby krążownik brał udział w kilku wojnach, wielokrotnie był uszkadzany (nawet zatapiany), remontowany i modyfikowany. Po II WŚ została statkiem szkoleniowym. Po kapitalnym remoncie w latach 2014-2016, dziś Aurora znów przyjmuje gości.
Więcej o Aurorze przeczytacie w artykule „Symbol rewolucji”.

- Czas wolny, powrót do hotelu we własnym zakresie.
(na wcześniejsze życzenie uczestników, po wycieczce objazdowej możliwe są dodatkowe wycieczki - płatne dodatkowo)Dzień czwarty:

- Śniadanie w hotelowej restauracji.
- Wycieczka do Peterhofu.
- Zwiedzanie parku z zespołem fontann z polskojęzycznym przewodnikiem (ok. 5-6 godzin).

Pałacowo-parkowy zespół Peterhofu założony już w czasie panowania Piotra I był reprezentacyjną rezydencją nad brzegiem Zatoki Fińskiej. Inspirowany francuskim Wersalem „Dwór Piotra” to nie tylko architektoniczna ozdoba, która miała porazić zagranicznych gości, ale i swego rodzaju pomnik sławy, symbolizujący zdobycie przez Piotra dostępu do morza. Nad parkiem na brzegu morza góruje barokowy Wielki Pałac przebudowany w połowie XVIII wieku zgodnie z wizją carycy Elżbiety, jako jej reprezentacyjna rezydencja. Kompleks Peterhofu znany jest przede wszystkim ze swoich fontann.
Więcej o Peterhofie przeczytacie w artykule „Królestwo Fontann”.


- Przejazd po "petersburskiej zaporze" (systemie przeciwpowodziowym) na wyspę Kotlin do Kronsztadu. Zwiedzanie Morskiego soboru - najważniejszego soboru rosyjskiej floty wojennej.

Jednocześnie z założeniem twierdzy na Newie, car Piotr Wielki kazał wznieść na wyspie Kotlin i okolicznych wyspach system fortyfikacji. Ich zadaniem była obrona drogi wodnej do nowo zdobytych ziem. Najważniejszym ogniwem tego systemu miało być miasto-twierdza Kronsztad. Po całej wyspie rozsiane są liczne, fortyfikacje, stocznie i obiekty militarne, a miasto po dziś dzień jest bazą Floty Bałtyckiej.

Morski Nikolski sobór w Kronsztadzie jest najważniejszą świątynią poświęconą rosyjskiej flocie i największym z morskich soborów w Rosji. Sobór poświęcony patronowi św. Mikołajowi jest również główną świątynią floty wojennej. W Nikolskim soborze odbywają się uroczystości związane z najważniejszymi wydarzeniami w jej historii.

- Powrót autobusem do hotelu.
- Czas wolny.Dzień piąty:

- Śniadanie w hotelowej restauracji.
- Zwolnienie pokojów do godziny 12.00.
- Transfer z przedstawicielem biura Lena Tour na lotnisko lub dworzec.


Koszty:

Dla grup 2-4 osób – 37700 rubli od osoby.
Dla grup 5-9 osób – 21700 rubli od osoby.

- Nie wymagamy zaliczki.
- Opłata w rublach po przybyciu grupy na miejsce.
- Opłata w euro i dolarach możliwa (w takim przypadku wymagana jest wcześniejsza zaliczka). Szczegóły w biurze.


Cena wycieczki obejmuje:

1. Voucher turystyczny potrzebny do uzyskania rosyjskiej wizy.
2. Transport - w zależności od liczebności grupy organizujemy transport samochodem osobowym, mini-vanem lub mikrobusem. Zapewniamy:
- odbiór z punktu przybycia, transfer do hotelu oraz transfer z hotelu na lotnisko lub dworzec ostatniego dnia pobytu,
- objazdową wycieczkę po mieście z polskim przewodnikiem,
- wycieczkę do Peterhofu i na wyspę Kotlin do miasta Kronsztad,
- transfery z hotelu do muzeów (2 dni),
3. Program wycieczki: wycieczka objazdowa, Ermitaż, Piotrowska Akwatoria, twierdza Pietropawłowska, krążownik Aurora, kompleks pałacowo-parkowy w Peterhofie, miasto-twierdza Kronsztad. W cenę wliczone są bilety wstępu do zwiedzanych muzeów i zabytków i oprowadzanie.
4. Opieka polskojęzycznego przewodnika w czasie wycieczek.

W cenę programu nie wchodzą:

- Zakwaterowanie w hotelu.
- Rosyjska wiza i polisa ubezpieczeniowa.
- Bilety do Petersburga i bilety powrotne.


„Lena-tour” proponuje zakwaterowanie w Hotelach ***.
Dla małych grup od  2-9 osób cena zakwaterowania:

Terminy: 30.04–13.05.20 i 14.07–20.08.20 (Sezony)
2-osobowy - od 5000 rubli ze śniadaniem za 1 nocleg.
1-osobowy - od 4500 rubli ze śniadaniem za 1 nocleg.

Terminy: 13.05–14.07.20 (Wysokie sezony, Białe noce)      
2-osobowy - od 6000 rubli ze śniadaniem za 1 nocleg.
1-osobowy - od 5500 rubli ze śniadaniem za 1 nocleg.

Terminy: 20.08–05.10.20 (Półsezony)
2-osobowy – od 4500 rubli ze śniadaniem za 1 nocleg.
1-osobowy – od 4000 rubli ze śniadaniem za 1 nocleg.


Informacje i zgłoszenia w języku polskim:
Krzysztof Saczuk
manager ds. kontaktów międzynarodowych, Polska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+7 (962) 706-70-88 (tel.+WhatsApp)
(uwaga – wysokie koszty połączenia)Facebook Twitter Google+ Pinterest
×

Log in