„Od kokosznika do tiubitiejki” - Niżny Nowogród, Czeboksary i Kazań

Poznajcie Skarby Powołża: Niżny Nowogród, Czeboksary i Kazań
Program wycieczki grupowej - 6 dni / 5 nocy


1 dzień
Autobus na 7 godzin

13:36 - Przyjazd na dworzec kolejowy w Niżnym Nowogrodzie. Spotkanie z przewodnikiem. Wyjazd na wycieczkę.
Autobusowo-piesza wycieczka objazdowa po Niżnym Nowogrodzie: w programie Niżegrodzki Jarmark, sobór Aleksandra Newskiego, podziwianie panoramy Oki i Wołgi, schody Czkałowa, pl. Jedności Narodowej, ul. Rożdiestwienskaja.

Niżegrodzki Kreml (wycieczka piesza) – ta potężna drewniana twierdza to serce Nowogrodu. Pod jej osłoną można było schronić się przed atakami wroga. Nad twierdzą górowały sobory z białego kamienia, a jej ściany widziały głównych bohaterów historii Rosji. Z wysokości Kremlowskiego Wzgórza roztacza się piękny widok na zalesione Zawołże. Kreml jest dziełem rąk włoskiego architekta Petro Francesco, zawiera w sobie najlepsze cechy rosyjskich i europejskich twierdz tego czasu.

16:00 - Wycieczka do muzeum-dworku Rukawisznikowa - zabytkowym dwór zbudowany przez moskiewskich mistrzów według projektu architekta Bojcowa, ozdobiony pracami znanego rzeźbiarza Mikeszina. Ten budynek stał się jednym z najbardziej kosztownych budowli Niżnego Nowogrodu swojego czasu. W 1877 г. był wyceniany na 15 tys. rubli, a miejska kasa corocznie ściągała od właściciela podatek w wysokości 1933 rubli – była to największa kwota w mieście! W 1903 г. był jednym z pierwszych prywatnych domów, w którym zainstalowano elektryczne oświetlenie.

17:30 - Obiadokolacja w restauracji

19:00 - Spacer po ul. Wielkiej Pokrowskiej (tzw. Niżegrodzki Arbat) - przespacerować się po Wielkiej Pokrowskiej – czyż można odmówić sobie tej przyjemności? Tutaj od dwustu lat mieszkańcy miasta przychodzą, aby „na innych popatrzeć i siebie pokazać”, poprosić o spełnienie życzenia Wesołą Kozę z brązu, podziwiać zabytkowe budynki, a także kupić prezenty w wyjątkowym centrum "Rzemiosło Artystyczne".

20:30 - Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny.

 

2 dzień
Autobus na 8,5 godziny

Od 07:00 - Śniadanie w hotelu
09:00 - Spotkanie z przewodnikiem w hallu hotelu, wyjazd na wycieczkę do miasta Gorodec (70 km).
10:30 - Przybycie do miejscowości Gorodec. Zwiedzanie «Muzealnego Kwartału», budowli kultowych, zabytków archeologii XII-XIV w. z zachowanymi unikalnymi rzeźbieniami.

11:45 - Zwiedzanie muzeum «Chata Rosyjskiego Samowaru» - prywatna kolekcja honorowego obywatela gorodeckiej i niżegrodzkiej ziemi Mikołaja Fiodorowicza Poliakowa liczy sobie około 1000 eksponatów, co czyni zbiory muzeum największymi tego typu na świecie. Samych samowarów jest tutaj ponad 400!

12:30 - Wycieczka po kompleksie turystycznym «Miasto Mistrzów» - na brzegu Wołgi wznosi się zespół drewnianych zabudowań, odtwarzających historię drewnianej architektury niżegrodzkiej ziemi. Rozkoszny pałac książęcy, bardziej przypomina miasto! Brakuje tylko konnych trojek z dźwięcznymi dzwonkami i barwnego tłumu ludzi w ludowych, rosyjskich strojach, więc będziemy musieli wysilić wyobraźnię. Wewnątrz kompleksu znajduje się kilka wystaw dzieł dawnej sztuki: malarstwa, haftu złotem, ceramiki.

13:45 - Do wyboru: Ceremonia herbaciana albo warsztaty (malarstwo/gliniana zabawka/piernik)
14:30 - Powrót do Niżnego Nowogrodu
16:00 - Późny obiad w restauracji
17:30 - Powrót do hotelu, czas wolny.


3 dzień
Autobus na 10 godzin

Od 07:00 - Śniadanie w hotelu, zwolnienie pokojów, wykwaterowanie.
09:30 - Spotkanie z przewodnikiem w hallu hotelu, wyjazd na wycieczkę z bagażami.

10:00 - Wycieczka «Most przez Wołgę» - fascynująca podróż jedyną w swoim rodzaju kolejką linową. Będziecie mieli niepowtarzalną okazję cieszyć się widokami Wołgi i panoramy miasta z wygodnych, przeszklonych kabin mieszczących 8 osób. Kolejka linowa przez Wołgę funkcjonuje od 2012 roku.

10:30 - Wyjazd do Czuwaszji (230 km.)

14:00 - Zwiedzanie skansenu etnograficznego Mały Sundyr. Uczestnictwo w programie «Tam, gdzie zachowują tradycje». W Czuwaszji jest jedno miejsce, gdzie żyją niezwykli ludzie. Tutejsi woźnice uważani są za najbardziej zwinnych, zręcznych, zdolnych dostarczyć każdego do dowolnego punktu przeznaczenia. W XXI w. wiele się zmieniło, ale pozostały tradycje i ci, którzy je zachowali. Jedna z takich tradycji to wiedza o warzeniu piwa! Zostaniecie powitani chlebem, solą, pieśnią i dzbanem przedniego piwa! Zobaczycie wnętrza chłopskiego domu i warzelni. Będziecie uczestniczyć w pięknej, tradycyjnej ceremonii ślubnej. Spróbujecie miejscowego domowego piwa – Ker-Sari (dla dzieci przewidziane owocowe soki).

16:00 - Wyjazd do Czeboksar.
16:30 - Późny obiad w restauracji.

17:30 - Wycieczka «Stolica Czuwaszów — Szupaszkar». Na prawym brzegu Wołgi leży miasto Czeboksary — stolica republiki Czuwaszja. W XV w. zgodnie z wolą Iwana Groźnego na prawym brzegu Wołżańskiej zatoki była założona twierdza, której nadano nazwę Czeboksary Podczas wycieczki zobaczycie stare miasto, nabrzeże – jedno z najpiękniejszych na Wołdze, Czeboksarską zatokę — perłę miasta, pomnik miłości – kamień Taganait, pomnik Czapajewa, rzeźbę Matki-opiekunki a nawet pomnik bohaterów powieści „Dwanaście krzeseł” - Ostapa Bendera i Kisy Worobianinowa.

19:30 - Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny.


4 dzień
Autobus na 9 godzin

Od 07:00 - Śniadanie w hotelu, zwolnienie pokojów.
09:00 - Spotkanie z przewodnikiem w hallu hotelu, wyjazd na wycieczkę z bagażami.

11:30 - Wycieczka «Cytadela Zdobywcy» po wyspie-twierdzy Swijażsk. To historyczno-kulturowa perła Republiki Tatarstan. Drewniana twierdza zbudowana w czasie panowania Iwana Groźnego była wojskowym przyczółkiem na Powołżu i miejscem, gdzie przygotowywano atak na kazański Kreml. Utraciwszy z czasem funkcję wojskowej twierdzy, Swijażsk przeobraził się w centrum życia duchowego środkowego Powołża. Zobaczymy unikalne pomniki historii: sobór Radości Wszystkich Strapionych i jedną z najstarszych drewnianych cerkwi w Rosji — cerkiew św. Trójcy, klasztor Wniebowzięcia z XVI-XVII w., stajnie i warsztaty rzemieślnicze.

13:30 - Zwiedzanie Muzeum Archeologii Drewna i wycieczka «W głąb wieków. Legendarne miasto» - zanurzycie się w głąb wieków, w dosłownym znaczeniu tego słowa – przespacerujecie się po szklanych pomostach wśród drewnianych domów XVI wieku, zajrzycie do wykopu archeologicznego. Tutaj można na własne oczy zobaczyć, jak żyli i jakimi przedmiotami gospodarstwa domowego posługiwali się nasi przodkowie 400-500 lat temu. Na powierzchni 900 metrów kwadratowych, zachowało się realne położenie drewnianej zabudowy miejskiej XVI—XVIII wieku. Zręby domów i budynków gospodarczych, ogrodzeń i mostów znajdują się dokładnie w tych miejscach, gdzie zostały odnalezione.

15:00 - Wyjazd do Kazania
16:30 - Późny obiad w restauracji
18:00 - Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny

Dodatkowo:
wieczorna wycieczka objazdowa «Światła Kazania» - jeśli po tak nasyconym programie zwiedzania wciąż macie siłę, aby zobaczyć Kazań „w zupełnie innym świetle” - zapraszamy Was na wycieczkę, podczas której poznacie oblicze nocnej stolicy. Przed Wami historyczne gmachy Kazania podświetlone wspaniałą iluminacją. Wycieczka wiedzie przez wszystkie najpiękniejsze punkty nocnego miasta.
Koszt wycieczki - 950 rubli/os.
(wycieczka odbywa się, jeżeli zbierze się grupa przynajmniej 10 chętnych osób).


5 dzień
Dzień pieszy – bez transportu autobusowego

Od 07:00 - Śniadanie w hotelu.
10:00 - Spotkanie z przewodnikiem w hallu hotelu, wyjazd na wycieczkę.
W przypadku zakwaterowania w hotelu Korston – dodatkowy transfer 3500 ₽ za grupę

Piesza wycieczka «Kazański Arbat». Ulica Baumana — to ulubione miejsce spacerów mieszkańców i gości miasta i tradycyjne miejsce spotkań zakochanych. W czasie wycieczki czeka Was wiele interesujących odkryć — fontanny, dzwonnica i cerkiew Bogojawlenija, w której chrzcili Fiodora Szaliapina, pomnik samego Szaliapina, gmach Banku Narodowego, południk zerowy. Poznacie Su-Anasy i historię Kazańskiego Kota, wokół którego pomnika zawsze kipi życie. Kopia karety, w której w czasie wizyty w Kazaniu w 1767 roku podróżowała Katarzyna II pozostawia w tyle konkurencję! Wszędzie dookoła mienią się kolorami witryny sklepów z pamiątkami. Być w Kazaniu i nie przespacerować się po ulicy Baumana — najstarszej ulicy miasta — to nie zobaczyć najważniejszego!

12:00 - Piesza wycieczka po «Białokamiennej Twierdzy» - kazański Kreml to najważniejszy zabytek miasta, wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. To oficjalna rezydencja prezydenta Republiki Tatarstan i muzeum, odwiedzane każdego roku przez tysiące turystów. Białokamienny Kreml to serce historycznego centrum miasta, które łączy cechy kultur Wschody i Zachodu. Tutaj strzelają w niebo minarety meczetu Kul-Sharif (zwiedzimy jego wnętrza) i błyszczą złotem kopuły prawosławnego soboru Zwiastowania. Na terytorium twierdzy znajduje się jeden z najważniejszych symboli Kazania - sławna «upadająca» wieża Hanszi- Sjujumbike.

13:30 - Muzeum Narodowe Republiki Tatarstan - muzeum zajmuje gmach dawnego Gościnnego Dworu, który jest zabytkiem architektury i historii Federacji Rosyjskiej i Republiki Tatarstan. Kolekcję muzeum gromadzono w całej jego ponad 120-letniej historii, przy pomocy naukowców Kazańskiego Uniwersytetu i Akademii Nauk Republiki Tatarstan i kazańskich kolekcjonerów. Muzealne zbiory liczą ponad 850 tysięcy eksponatów i odzwierciedlają historię, kulturę i tradycje narodów Powołża i Rosji, kulturę Zachodu i Wschodu. Eksponaty prezentowane są w ekspozycjach "Dawna Historia Tatarstanu" i "Kazańska gubernia w XVIII wieku".

15:30 - Późny obiad w restauracji

Interaktywny program "Jakyn Duslar" zabierze Was do świata dawnej kultury Tatarów. Każdy naród jest unikalny i jego niepowtarzalny duch kryje się w dawnym folklorze. Będziecie mieli możliwość od razu po przybyciu do Kazania zetknąć się z kulturą tatarskiego narodu.

17:00 - Czas wolny w centrum miasta bez przewodnika, powrót do hotelu samodzielnie


6 dzień
Autobus na 7,5-8 godz.

Od 07:00 - Śniadanie w hotelu, zwolnienie pokojów, wykwaterowanie.
09:30 - Spotkanie z przewodnikiem w hallu hotelu, wyjazd na wycieczkę z bagażami.

10:00 - Muzeum Czak-czaka to miejsce, gdzie będziecie mogli zanurzyć się w atmosferze tatarskiego życia i poczuć się gośćmi w tatarskiej rodzinie. Tutaj poznacie sekrety przygotowania czak-czaka, zapoznacie się z dawnymi przyborami kuchennymi i odkryjecie wiele nowego w codziennych, wydawałoby się - zwykłych, sprawach. Mówią, że Tatar może nie jeść, ale herbatę zawsze wypije! U nas spróbujecie aromatycznej herbaty z samowaru, czak-czak, baursak, tatarską pastilę, a także dawnych, zapomnianych dziś potraw, które udało nam się odtworzyć!

11:00 - Wycieczka objazdowo-piesza «Mity i legendy tysiącletniego Kazania» - nacieszcie się unikalnym pięknem Kazania, zobaczcie na własne oczy żywe kolory jego ulic i placów! Dowiecie się, gdzie kocioł może zagotować się bez ognia, gdzie kryją się skarby tatarskich hanów. Zabytki tysiącletniego miasta odbijają wpływy Wschodu i Zachodu: Starotatarska słoboda, gdzie od XVI wieku żyła ludność tatarska, Sukienna słoboda – rosyjska część starego miasta, jezioro Kaban — jego legendy i tajemnice, stylizowana wioseczka «Tugan Awylym» («Rodzinna Wieś»), nowy teatr lalek «Ekijat», plac Wolności — centrum kulturowe i administracyjne Kazania, Kazański Uniwersytet Federalny, plac Wolności. Najstarszy meczet Mardżani i Bogurodziczy klasztor, w którym przechowywana jest cudowna kazańska ikona Matki Boskiej.

14:00 - Warsztat "Tatarski strój ludowy" to najlepsza pamiątka. Opowieść o historii tatarskiego stroju ludowego, pokaz kostiumów i kolekcji nakryć głowy XVI-XIX wieku. Przymierzycie historyczne stroje (ponad 50!), weźmiecie udział w sesji zdjęciowej w przygotowanych aranżacjach (wiejskiej, miejskiej i kazańskiego chanatu) a wydrukowane zdjęcia zabierzecie ze sobą na pamiątkę!

15:00 - Późny obiad w restauracji
16:30 - Transfer na dworzec kolejowy albo do portu, zakończenie programu wycieczki.

 

Cena(NETTO) programu zwiedzania  6 dni i  5 nocy dla grupy 15 osób + 1 pilot
Zwykły sezon, za 1 os. / *podwyższony sezon, za 1 os. / Dopłata za noc za pojedyncze zakwaterowanie

Hotel

Ibis 3* Niżny Nowogród – Rossiya 3* Czeboksary – Ibis 3* Kazań (szwedzki stół)

40750 p

42500

1 400 ₽

 

Courtyard Marriott 4* Niżny Nowogród – Czuwaszja 4* Czeboksary – Korston 4* Kazań (szwedzki stół)

43100

44300

1 600 ₽

 

 

Cena(NETTO) programu zwiedzania  6 dni i  5 nocy dla grupy 20 osób + 1 pilot

 
 

Hotel

Zwykły sezon,
za 1 os.

*podwyższony sezon, za 1 os.

Dopłata za noc za pojedyncze zakwaterowanie

 

Ibis 3* Niżny Nowogród – Rossiya 3* Czeboksary – Ibis 3* Kazań (szwedzki stół)

36350

38100

1 400 ₽

 

Courtyard Marriott 4* Niżny Nowogród – Czuwaszja 4* Czeboksary – Korston 4* Kazań (szwedzki stół)

38660

39850

1 600 ₽

 

 

Cena(NETTO) programu zwiedzania  6 dni i  5 nocy dla grupy 30 osób + 1 pilot

 
 

Hotel

Zwykły sezon,
za 1 os.

*podwyższony sezon, za 1 os.

Dopłata za noc za pojedyncze zakwaterowanie

 

Ibis 3* Niżny Nowogród – Rossiya 3* Czeboksary – Ibis 3* Kazań (szwedzki stół)

32650

34450

1 400 ₽

 

Courtyard Marriott 4* Niżny Nowogród – Czuwaszja 4* Czeboksary – Korston 4* Kazań (szwedzki stół)

35000 ₽

36200 ₽

1 600 ₽

 

 

W cenę programu wchodzi:

Zakwaterowanie w hotelu

Włączone

Transport

Według programu

Wyżywienie

Według programu

Zestawy słuchawkowe

Włączone

Bilety wstępu do biletowanych atrakcji

Włączone

Obsługa ROSYJSKOJĘZYCZNEGO przewodnika

Włączone

 

*Ceny dla podwyższonego sezonu aktualne są w:
31.12.19-08.01.20, 22.02-24.02.20, 07.03.20-09.03.20, 23.03.20-31.03.20, 01.05.20-05.05.20, 09.05.20-11.05.20, 12.06.20-14.06.20, 26.10.20-06.11.20
--- Ceny aktualne dla 2, 3-osobowego zakwaterowania w hotelu, trzecie miejsce w pokoju – dodatkowo na rozkładanym łóżku. Za pojedyncze zakwaterowanie SGL – dodatkowo płatne za kadą noc. Ceny zakwaterowania SGL w tabeli.
--- Program pobytu jest orientacyjny – zostanie bezpłatnie dopasowany do godzin przybycia i wyjazdu grupy.
--- Spotkanie grupy przy wagonie pociągu lub w terminalu lotniska.
--- Ceny aktualne przez 30 dni od dnia otrzymania oferty.
--- Operator ma prawo zmianiać czas i kolejność punktów programu, zamieniać zwiedzane obiekty na równoważne, nie zmieniając przy tym ogólnego programu.
--- Obiekty oznaczone "Za dodatkową opłatą" nie wchodzą w ogólną cenę programu.

 
Facebook Twitter Google+ Pinterest
×

Log in