Bajkał i Sajany - 7 dni

Sezon 2020 (początek czerwca - koniec września) dla grup turystycznych 10-20 osób + pilot.
(7 dni i 6 nocy)


Wycieczka "Bajkał i Sajany" oferuje rzadką okazję odwiedzić dwa unikatowe pomniki przyrody: jezioro Bajkał i Sajany, zwane "Tunkijskimi Alpami". Te owiane starożytnymi legendami, kuszące niezwykłą urodą góry, mają wyraźnie alpejskie formy. Z północy ogranicza je Tunkijska Dolina, która rozciąga się na 200 km. Wybitny badacz północno-wschodniej Syberii S. W. Obruczew trafnie nazwał to miejsce "Tybetem w miniaturze". Tutaj czekają na Was masywy górskie niezwykłej urody, doliny bogate źródłami mineralnymi i spotkania z kulturą i obyczajami miejscowej ludności. Mówiąc językiem poetyckich obrazów: Bajkał to błękitne serce Syberii, a wyspa Olchon to samo serce Bajkału. Wyspa jest geograficznym, historycznym i sakralnym centrum jeziora, które miejscowa ludność nazywa "świętym morzem". Olchon koncentruje na swoim obszarze różnorodne krajobrazy bajkalskich wybrzeży. Dla miłośników przyrody i fotografów to prawdziwa skarbnica różnorodnych i majestatycznych krajobrazów. W czasie jednej wycieczki odwiedzicie dwa najświętsze miejsca Bajkału i Przybajkala z unikalną przyrodą, tradycjami i kulturą miejscowych ludów!Dzień pierwszy:

- Spotkanie w Irkucku. Na lotnisku lub dworcu kolejowym.
- Wycieczka objazdowa po mieście: stare rosyjskie świątynie i polski kościół, drewniane domy, które wrosły w ziemię po same okna i kamienne domy najbogatszych syberyjskich kupców.


- Przejazd (230 km.) po pięknej, górskiej serpentynie wschodnich Sajanów do Doliny Tunkijskiej. Zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym w kurorcie Arszan.
- Piesza wycieczka po miejscowości Arszan - jednej z najpiękniejszych wiosek Doliny Tunkisjkiej, położonej nad brzegiem górskiej rzeki Kyngarga, 100 km od mongolskiej granicy. Odwiedzimy miejscowy targ pamiątek i leczniczych ziół, wodospady i kaniony rzeki Kyngargi, buddyjską świątynię Bodhidarma i spróbujemy wód z leczniczych źródeł.


Dzień drugi:

- Wycieczka objazdowa po Tunkijskiej Dolinie. Przemierzając górską dolinę po drodze wiodącej do Mongolii, poznamy historię zasiedlenia doliny, dawne legendy i tradycje miejscowych ludów, które pozostają żywe do dziś, odwiedzimy święte miejsca, których pełna jest Dolina Tunkijska. Spotkamy się z buriackimi rodzinami, które zaznajomią nas z tradycjami i tradycyjną gospodarką Buriatów - hodowców bydła, koczowników i myśliwych.
- Wycieczka do kurortu Niłowa Pustyń.
- Wycieczka do kurortu Żemczug, gdzie chętni mogą wykąpać się w basenie z wodą z mineralnych źródeł (dodatkowa opłata ok. 200 rub.).- Droga powrotna do Irkucka, zakwaterowanie w hotelu.


Dzień trzeci:

- Wycieczka na wyspę Olchon - do samego centrum sakralnego świata Buriatów. Wedle podań, to właśnie tutaj otrzymał swój dar pierwszy buriacki szaman. Przed wyjazdem spotkamy się z szamanem, który zaznajomi nas z sakralnymi miejscami Olchonu i całego Przybajkala, opowie o szamańskich obrzędach, atrybutach i wierzeniach Buriatów i innych narodów Syberii. Chętni mogą zasięgnąć indywidualnej konsultacji szamana (wysokość opłaty za usługę według Waszego uznania).
- Wycieczka do wioski Ćhużyr na wyspie Olchon (300 km.).
- Wycieczka promem przez Olchońskie Wrota.
- Zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym.


Dzień czwarty:

- Całodniowa wycieczka na przylądek Choboj - najbardziej wysunięty na północ punkt Olchonu. Przylądek leży przy najszerszym miejscu Bajkału (79,5 km). Z tego miejsca najlepiej można zrozumieć, dlaczego miejscowe ludy nazywają Bajkał "morzem". Po drodze poznamy pomniki przyrody północnego Olchonu: skały "Trzej Bracia", piaszczyste uroczyska i stepy.
- Po powrocie przygotowany na ogniu obiad w formie pikniku.


Dzień piąty i szósty:

- Odpoczynek na wyspie. Olchon koncentruje na swoim terytorium całą różnorodność krajobrazów bajkalskich wybrzeży. Odwiedzimy słynną 3-kilometrową plażę Sarajskiej zatoki z białym piaskiem, niezwykłą przyrodą i najczystszą wodą Bajkału! Dla chętnych dodatkowe wycieczki: wodne, samochodowe i konne (za dodatkową opłatą). W ośrodku wypoczynkowym jest możliwość wykupienia dodatkowych wycieczek do buriackiej wioski (od 600 rub./os.), na południową część wyspy Olchon, na jeziora Jałga, do jaru Taszkinej i na słone jezioro Chara-Nur (od 800 rub./os.), wycieczka statkiem po Bajkale i na wyspę Ogoj (650-1450 rub./os.) i inne.


Dzień siódmy:

- Po śniadaniu opuszczamy Olchon i wracamy do Irkucka (transfer na dworzec kolejowy lub lotnisko).
Zwracamy uwagę, że w Irkucku będziemy wieczorem. Polecamy zakup biletów powrotnych nie wcześniej niż 19.00-20.00 czasu lokalnego. Jeśli wyjeżdżasz za granicę z Irkucka następnego dnia rano, nie zapomnij wcześniej zarezerwować noclegu i transportu (za dodatkową opłatą według cennika hoteli).

Koszty (od Irkucka):

Koszt na osobę w grupie 10+1: 40600 rub.
Koszt na osobę w grupie 15+1: 38400 rub.
Koszt na osobę w grupie 20+1: 36900 rub.

Dopłata za pojedyncze zakwaterowanie: 9000 rub.

Koszt wycieczki obejmuje: obsługę turystyczną i transportową na cały program wycieczki (w tym bilety wstępu do muzeów), 2 posiłki dziennie (śniadanie i kolacja) - od kolacji pierwszego dnia do śniadania w dniu wyjazdu, obiad w formie pikniku czwartego dnia, 2 i 3-osobowe zakwaterowanie w ośrodkach wypoczynkowych na Olchonie (z łazienkami na terytorium), w Arszanie (z łazienkami na piętrze), z łazienkami w pokojach w hotelu w Irkucku, spotkania rekreacyjne.
 

Lena Tour

Informacje i zgłoszenia:

Krzysztof Saczuk
manager ds. kontaktów międzynarodowych, Polska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+7 (962) 706-70-88 (tel.+WhatsApp)
(uwaga – wysokie koszty połączenia)
Facebook Twitter Google+ Pinterest
×

Log in