Dokumenty

Aby wjechać na terytorium Federacji Rosyjskiej, turysta powinien mieć voucher turystyczny, na podstawie którego wyrabiana jest wiza, ubezpieczenie na kwotę 30.000 euro oraz wspomnianą już wizę turystyczną do Rosji. Wiza turystyczna wystawiana jest maksymalnie na 30 dni.

Wszystkie trzy dokumenty można wyrobić przez pośredników albo bezpośrednio – korzystając z usług biur podróży, biur ubezpieczeniowych i rosyjskich konsulatów lub centrów wizowych.


Voucher

Voucher to dokument wystawiany przez rosyjskie firmy obsługujące turystów, zweryfikowane przez rosyjskie Ministerstwo Turystyki. Firma Lena Tour wystawia vouchery turystyczne dla indywidualnych turystów i grup turystycznych. Klientom, którym zapewniamy obsługę turystyczną, wystawiamy vouchery bezpłatnie. Vouchery wysyłamy w formie skanu, dokument należy załączyć do wniosku wizowego.

- Wzór vouchera indywidualnego
- Wzór vouchera dla grup


Ubezpieczenie

Aby wjechać na terytorium Federacji Rosyjskiej, wymagana jest polisa ubezpieczeniowa obowiązującej na terenie Rosji na okres pobytu wskazany we wniosku wizowym. Ubezpieczenie musi mieć wysokość co najmniej 30.000 euro.
Koszt polisy zależy od wybranego ubezpieczyciela.


Wiza

Wniosek wizowy należy wypełnić na stronie Departamentu Konsularnego rosyjskiego MSZ. Konsulaty i centra wizowe przyjmują tylko wnioski wypełnione elektronicznie na stronie i wydrukowane.

Podczas wypełniania wniosku wizowego polecamy zapisać jego numer i hasło - do wypełniania wniosku można powrócić, logując się na stronie przy pomocy tych danych.

- Zdjęcie powinno być wykonane na jasnym tle i mieć wymiary 3,5 cm na 4,5 cm.
- Paszport powinien posiadać co najmniej dwie wolne strony i mieć datę ważności co najmniej sześciu miesięcy od daty zakończenia terminu wizy.

Wniosek wizowy należy złożyć osobiście lub przez pełnomocnika z upoważnieniem potwierdzonym przez notariusza, we właściwym dla swojego województwa konsulacie Federacji Rosyjskiej. Centra wizowe i konsulaty wymagają rezerwacji terminu wizyty – zarezerwować termin wizyty można na ich stronach internetowych.

Konsulaty Federacji Rosyjskiej znajdują się w Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i Warszawie.


Odbiór wizy

Wiza może być gotowa w przeciągu 7-10 dni, czas oczekiwania można również skrócić do 3 dni roboczych, ale będzie się to wiązało z wykupieniem terminu ekspresowego. Koszt wizy wyrobionej w standardowym czasie wynosi ok. 140 zł, za wizę ekspresową trzeba zapłacić podwójną cenę.

Paszport w podanym terminie możemy odebrać osobiście lub przez pełnomocnika, który posiada nasze upoważnienie na piśmie. Centra wizowe posiadają usługę wysyłki naszego paszportu pod wskazany adres za pośrednictwem firmy kurierskiej (za dodatkową opłatą).

Przy odbiorze paszportu, rezerwacja terminu wizyty nie obowiązuje.

 

Wiza bezpłatna

Od 01 października 2019 roku będzie możliwość uzyskania bezpłatnej wizy elektronicznej na okres do 8 dni przebywania w Petersburgu i Obwodzie Leningradzkim. Więcej informacji wkrótce.

 

 

Facebook Twitter Google+ Pinterest
×

Log in