FAQ

Firma Lena Tour współpracuje zarówno z biurami podróży i organizatorami grupowych wycieczek, jak i indywidualnymi turystami. Pomagamy zorganizować pobyt od A do Z: zakwaterowanie, wyżywienie, program zwiedzania, polskojęzycznych przewodnicy, transport. Z każdym Klientem i Partnerem podpisujemy umowę, wystawiamy rachunki w rublach lub w euro. Można zwracać się do nas z propozycjami zorganizowania zaproponowanego programu zwiedzania albo zdać się na nasze doświadczenie - zawsze zaproponujemy optymalne warunki w najlepszej dostępnej cenie. Sprawdź, w czym jeszcze możemy Ci pomóc.

Od 01.10.2019 funkcjonuje elektroniczny system składania wniosków wizowych przez stronę rosyjskiego MSZ. Za jego pomocą można otrzymać bezpłatną wizę do 8 dni na wjazd do Petersburga i obwodu Leningradzkiego. Więcej informacji w dziale Dokumenty.

Tylko w przypadku pobytu dłuższego niż 7 dni roboczych. Firma Lena Tour współpracuje tylko z hotelami i hostelami zapewniającymi rejestrację obcokrajowców.

Bez cła można z Rosji wywieźć 2 l. wyrobów alkoholowych, 200 sztuk papierosów (lub 50 sztuk cygar), 250 g. kawioru. Nie wolno spożywać alkoholu w miejscach publicznych, sprzedaż alkoholu (w tym piwa) jest zabroniona w godzinach 22.00 – 11.00. Obowiązuje zakaz palenia w obiektach publicznych (również na dworcach, lotniskach i przystankach). Posiadanie nawet minimalnych ilości narkotyków jest przestępstwem.

Do Rosji najlepiej przywieźć euro i wymienić je w miejscowym kantorze. Dobrze mieć na początek niewielką ilość rubli na pierwsze wydatki – transport, coś do picia. Bankomaty w Rosji przyjmują międzynarodowe karty Visa i MasterCard i wypłacają ruble po przeliczeniu według kursu. Prowizja za taką transakcję zależy od banku, wynosi ok. 15 zł.

Duże rosyjskie miasta są pełne turystów z całego świata - Polacy nie wzbudzają zainteresowania większego, niż przedstawiciele innych narodowości. Możliwe jest życzliwe zainteresowanie, jeśli ktoś rozpozna polski język. Stosunek Rosjan do Polaków jest życzliwy, nie polecamy jednak rozmów na tematy polityczne i religijne oraz picia alkoholu z obcymi ludźmi.

Zgłosić się do polskiego Konsulatu lub Ambasady.
W Sankt-Petersburgu:
Adres: ul. 5-ya Sovetskaya 12, tel.: +7 812 33 63 140
+7 921 57 30 950 – telefon dyżurny dla obywateli Polski, czynny poza godzinami pracy Konsulatu.
Strona Konsulatu: www.sanktpetersburg.msz.gov.pl

W Moskwie:
Adres: ul. Klimaszkina 4, tel.: +7 495 231 15 00
Telefon dyżurny po godzinach pracy Ambasady: +7 916 698 99 41
Strona Ambasady: www.moskwa.msz.gov.pl

Jeżeli zostałeś okradziony/ona, zgłoś się na najbliższy komisariat policji, najlepiej z przewodnikiem znającym język rosyjski. Pamiętaj, żeby miejsce zdarzenia podać w najbliższej okolicy posterunku, aby uniknąć odsyłania do innych!

Facebook Twitter Google+ Pinterest
×

Log in